Recenze filmu Geerta Wilderse Fitna

Fitna recenze a názory

    "Fitna je vynikající film, popisující do detailu nebezpečí která islám představuje a není možné je brát na lehkou váhu."

Několik nezávislých recenzí a názorů, posbíraných z různých nezávislých zdrojů. Pro srovnání a názorové ucelení, doporučujeme přečíst si všechny recenze obsaženy níže.


Fitna Geerta Wilderse popisuje Islám v čiré pravdě a skutečnosti

Sestřih začíná záběrem na karikaturu Proroka, z jehož turbanu - nálože trčí zapálený doutnák. Na protější stránce přitom začíná patnáctiminutové odpočítávání. Poté je spojují s archivními záběry tragických událostí, jež mají na svědomí islámští radikálové, například útoky z 11. září 2001, vlakové útoky z Madridu nebo řezání hlavy rukojmí. Proti filmu se ještě před jeho zveřejněním vzedmula vlna. ( VÍCE)

Fitna provokuje a manipuluje s fakty

Více než cokoliv jiného je snímek Fitna (Rozvrat) nizozemského poslance Geerta Wilderse hrou s emocemi. A vyvolat mrazení v zádech se mu skutečně daří. Záběry nárazu letadla do jedné z věží světového obchodního centra v New Yorku 11. září 2001, atd. Nizozemští komentátoři a sami muslimové hodnotí Fitnu jako mírnější proti očekávání. ( VÍCE)

Fitna neuráží muslimy

Fitna neuráží muslimy, nezesměšňuje je ani jejich svatou knihu. Skládá za sebou extrémní, ale reálné události. Nelze tedy říct, že si to Wilders vymyslel. Problém jeho díla je v manipulaci s fakty. Pracuje s obecnými ikonami: na záběru vyhrožuje smrtí Židům muž, který mluví arabsky, má na hlavě turban a na sobě dlouhý hábit. Divák si proto logicky myslí, že je to reprezentativní hlas muslimské komunity. (VÍCE)

Názor redakce serveru Fitna - Geert Wilders

Geert Wilders, tak jako mnoho z nás, kdo si uvědomujeme nebezpečí islámu, udělá maximum pro to, aby se všichni, kdo dosud žijí v blažené nevědomosti, politické pasivitě a nevnímají nebezpečí jako aktuální, probrali ze své postmoderní dřímoty a postavili se k nebezpečí čelem. Tendence, mající za cíl bagatelizovat snahy těchto anti-islamizačních proudů, vycházejí z řad nebezpečně multi-kulturně laděných liberálů. (VÍCE)